Zadbaj w odpowiedni sposób o Dno miednicy

Zadbaj w odpowiedni sposób o Dno miednicy

Powinno się być poinformowanym, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to niezwykle istotna partia mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te podtrzymują też w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Z tej racji każdy powinien w prawidłowy sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne oraz sprawne, ale także nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za utrzymywanie moczu w pęcherzu oraz różnorodnych narządów w jamie brzusznej, co trudno również ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób staramy się realizować możliwie najprzyjemniejsze efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. Przy tego typu nieprzyjemnościach szczególnie ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym pożądane byłoby zwrócić szczególną uwagę na konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Siedząc, leżąc jak i stojąc też można je wykonywać. Warto wykonywać serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Gdy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej możliwej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed komputerem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy