Jaką rolę pełni dno miednicy?

Jaką rolę pełni dno miednicy?

Należy być świadomym tego, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to niezwykle ważna partia mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, właściwie każdy powinien zadbać o to, aby nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy nadzorują utrzymanie moczu w pęcherzu oraz wybranych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się także ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w profesjonalny sposób bardzo staramy się ziszczać jak najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego rodzaju niedogodnościach szczególnie ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, wskazane jest zwrócić szczególną uwagę na niektóre ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Można je wykonywać zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Należy wykonywać kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia cykliczne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy