Kadra Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o wyniku końcowym zadecydowały jedenastki Narodowa kadra Chorwacji wystąpi w półfinale - zadecydował konkurs jedenastek!

Kadra Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o wyniku końcowym zadecydowały jedenastki Narodowa kadra Chorwacji wystąpi w półfinale - zadecydował konkurs jedenastek!

Reprezentacja narodowa Chorwacji wystąpi w 1/2 finału mistrzostw świata - przegrana drużyny narodowej Brazylii!

Mistrzostwa świata, które są obecnie rozgrywane w Katarze powoli zbliżają się ku końcowi. Ćwierćfinały, których zwycięzcy zagrają w 1/2 finału imprezy mistrzowskiej były rozgrywane w trakcie ostatniego weekendu. Naprawdę sporo futbolowych kibiców było zmuszonych się pogodzić z tym, iż ich drużyna pożegnała się z szansami na zdobycie mistrzostwa. Jednak pozostaje oglądać mistrzostwa do końca i wyczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia oraz ekscytować się niezwykłymi golami. Bez cienia wątpliwości narodowa drużyna Brazylii była jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa świata. Wydawało się, iż wszystko idzie zgodnie z planem po zwycięstwie z narodową drużyną Korei Południowej, jednak wówczas nadszedł czas spotkania z narodowym zespołem Chorwacji. Piłkarze reprezentacji narodowej Chorwacji zafundowali niezwykle ciężkie warunki dla kadry Brazylii w trakcie pojedynku.

Reprezentacja narodowa Brazylii od pierwszych minut spotkania miała kłopot ze skończeniem ofensywnej akcji celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaci świetnie spisywali się w grze obronnej, jednak czasami byli w stanie wystraszyć ładnymi akcjami w ofensywie. Sędzia spotkania nie miał wyjścia i po czasie regulaminowym musiał zaprosić graczy obu zespołów na dodatkowy czas gry. Sympatycy futbolu zgromadzeni na trybunach mogli być zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. W końcówce pierwszej połowy drużyna Brazylii objęła prowadzenie za sprawą bramki Neymara Jr. Wówczas mogło wydawać się, że już jest pozamiatane i sympatycy Brazylii mogą rezerwować miejsca na mecz 1/2 finału. Jednakże cztery minuty przed zakończeniem dogrywki do bramki trafili zawodnicy narodowej reprezentacji Chorwacji, doprowadzając tym samym do serii jedenastek. Narodowa drużyna Chorwacji ma ogromne doświadczenie w strzelaniu jedenastek i w tym przypadku było to bardzo dobrze widoczne. W trakcie strzelania karnych zawodnikom zespołu Brazylii brakowało pewności, a dzięki temu golkiper zespołu narodowego Chorwacji bez trudu dwa obronił. Natomiast reprezentacja narodowa Chorwacji nie chybiła ani razu i w taki sposób zapewniła sobie kwalifikację do 1/2 finału światowych mistrzostw w Katarze. Oponentem reprezentacji Chorwacji będzie silna reprezentacja narodowa Argentyny, która w 1/4 finału pokonała również po konkursie jedenastek Holandii.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy