thumb

Aleksandra Majczyna – projektantka mody

Rocznik: 1982, Częstochowa

Wykształcenie:
absolwentka historii na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale
Pedagogicznym

Praca:

Od 2013 r. tworzy i rozwija własną, autorską, barwną markę odzieżową „maiko- etno clothes & accessories”. „Maiko” to autorska odzież i akcesoria inspirowane etnicznymi akcentami z różnych stron świata – afrykańskim wzornictwem, kulturami Dalekiego Wschodu, prostymi formami. Maiko to ciekawe, proste rozwiązania dla kobiety, która ceni wygodę i lubi wyróżniać się w miejskiej dżungli.

Projektantka proponuje polskiej kobiecie odrobinę kreatywności i wielokulturowej inspiracji w życiu codziennym. Kobieta, do której adresuje swoje projekty jest aktywna, odważna, skłonna do przełamywania szarości odrobioną egzotyki – żywym, soczystym wzorem i akcentami z różnych stron świata, m.in. afrykańskimi wzorami. Łącząc estetykę codziennej kobiecej elegancji, m.in. w stylu lat 50-tych i 60-tych, z umiłowaniem żywych kolorów i twórczą niezależnością Aleksandra Majczyna nadaje klasycznej formie nowe życie.

Aktywność:

- pomysłodawczyni showroomu „OPIUM art & fashion” w Pałacu Parysów w Lublinie

- organizatorka pokazów i targów mody m.in. dla Stowarzyszenia On/Off

- producentka sesji zdjęciowych, teledysków 

strona internetowa:

www.facebook.com/maiko.clothes

www.maiko.pl

5 PYTAŃ:

1. Moje artystyczne inspiracje…

to przede wszystkim ludzie, ich zwyczaje, codzienne życie…

2. Czuję się artystką…

zupełnie się nie czuję artystką. Jestem matką i kobietą, chcę dawać radość, satysfakcję i uszczęśliwiać ludzi tym co robię…

3. Moje ulubione własne dzieło…

Pierwsza kolekcja autorska TURACO WOMAN by Maiko inspirowana wzornictwem afrykańskim w wydaniu współczesnych casualowych strojów, wyraża moje emocje na temat mody codziennej i ciągle się rozrasta, kto wie co będzie później.…

4. Dla Lublina chciałbym stworzyć…

Pokochałam Lublin od pierwszych chwil, poznałam tu wspaniałych ludzi i tutaj myślę, że dojrzałam jako kobieta. Chciałabym aby moje prace/projekty kojarzyły się z tym miastem, które podobnie jak jak jest wielokulturowe.

5. Istotą sztuki jest …

Mam ogromne poczucie, że to co każdy robi i wyraża siebie w sposób prawdziwy i szczery, może być wyrazem artyzmu, sensem i rytmem sztuki.